
Trasę tą polecamy szczególnie tym, którzy mieli okazje poznać już większą część miasta, jednak nie zdołali dotrzeć do odległego od centrum miasteczka Wąwozu Korzeniowego bowiem to właśnie w tej trasie udajemy się niemal bezpośrednio w jego kierunku :)
Przejażdżkę zaczynamy na Dużym Rynku, następnie udajemy się głównymi ulicami miasteczka, wzdłuż rzeki Grodarz z widokiem na renesansową kamienicę Celejowską, klasztor franciszkanów reformatów, jatki koszerne i Górę Trzech Krzyży. Dalej doliną Grodarza obok najstarszej (niemal trzystuletniej) chaty na Lubelszczyźnie, dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów, gdzie czeka nas 20-minutowy spacer pomiędzy korzeniami drzew. W drodze powrotnej przejeżdżamy ulicą Lubelską położoną u podnóża Góry Trzech Krzyży, mijając m.in. dawny Szpital, Kościół św. Anny czy Synagogę. Wycieczkę kończymy w miejscu startu, czyli w samym centrum na Dużym Rynku :)
Jest to najczęściej wybierana przez Gości trasa. Szczególne polecana tym, którzy nie mieli jeszcze okazji podróżować Eko-Busikiem lub właśnie przyjechali do Kazimierza i nie wiedzą, od czego rozpocząć zwiedzanie miasteczka.
Tradycyjnie wycieczkę zaczynamy z parkingu czerwonych Eko-Busików na Dużym Rynku, następnie udajemy się na promenadę nadwiślaną i dojeżdżamy aleją Kazimierza Wielkiego aż do ostatniego spichlerza "Pod Żurawiem". Poznawszy historię kazimierskich spichlerzy, wjeżdżamy z powrotem do miasteczka jadąc wzdłuż rzeki Grodarz, z widokiem na renesansową kamienicę Celejowską, klasztor franciszkanów reformatów, jatki koszerne i Górę Trzech Krzyży.
Następnie skręcamy w ulicę Czerniawy położoną na dnie wąwozu. Uderzenie chłodnego powietrza nie jest przypadkowe, gdyż zbliżamy się do miejsca zagłady. 10-minutowy postój umożliwia podejście do charakterystycznego pomnika wzorowanego na jerozolimskiej Ścianie Płaczu.
Dalej doliną Grodarza obok najstarszej chaty na Lubelszczyźnie dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów — Korzeniowego Dołu. Tam czeka nas 15-minutowy spacer pomiędzy korzeniami drzew.
W drodze powrotnej skręcamy w malowniczą uliczkę Szkolną, gdzie zobaczymy m.in. dom jednego z najznakomitszych polskich architektów — Stefana Kuryłowicza, a także najstarszy pensjonat w Kazimierzu, czy willę słynnego okulisty, profesora Krwawicza. Następnie przejeżdżamy ulicą Lubelską położoną u podnóża Góry Trzech Krzyży, mijając m.in. dawny Szpital, Kościół św. Anny czy Synagogę.
„Leniwce Zwiedzają” - trasa ta przeznaczona jest szczególnie dla osób ceniących sobie bierny wypoczynek lub szukających schronienia w trakcie deszczowej pogody. Proponujemy tutaj sam przejazd po Kazimierzu bez konieczności chodzenia. Idealna alternatywa dla poobiedniej drzemki :) Jadąc trasą "C" z czerwonymi Eko-Busikami, zobaczą Państwo między innymi kazimierskie spichlerze oraz promenadę nadwiślaną. Przejeżdżając przez centrum miasta, opowiemy historię najważniejszych zabytków. Udamy się również w głąb wąwozu Czerniawy w kierunku Kirkutu, a następnie wzdłuż malowniczej uliczki Szkolnej przepełnionej architektonicznymi perełkami. Wybierając trasę, pamiętajmy jednak, iż nie obejmuje ona wąwozu Korzeniowy Dół — największej przyrodniczej atrakcji Krainy Lessowych Wąwozów ;)
W trakcie wycieczki zobaczymy ul. Krakowską w Kazimierzu, centrum Janowca, zwiedzimy zamek, XVIII wieczny dworek z wyposarzeniem w stylu szlacheckim, zbiory etniczne w magazynie z bali. Będziemy podziwiać też przepiękny widok na Małopolski Przełom Wisły.
*ceny zawierają koszt przeprawy promowej i nie zawierają kosztu biletu wstępu na zamek
W trakcie wycieczki przejazd ul. Czerniawy, Słoneczną i Krakowską. Zobaczymy z bliska wiatrak „Koźlak”, zwiedzimy Mięćmierz -dawną wioskę rybacką oraz będziemy podziwiać przepiękny widok z punktu widokowego w Albrechtówce. Ciekawostką mogą być też ruiny domu Szukalskiego znanego na całym świecie Rzeźbiarza.
A jeśli właśnie jesteś w Kazimierzu, zapraszamy prosto na parking czerwonych Eko-Busików! Nasi sympatyczni kierowcy z chęcią opowiedzą o szczegółach oferty.