Wybierz swoją trasę!

Zapoznaj się z trasami, które przygotowaliśmy specjalnie dla klientów indywidualnych.


Zapraszamy serdecznie na parking czerwonych Eko-Busików na rynku. Czekamy na Państwa codziennie od 10:00 do 18:00 w sezonie letnim. W szczególności zapraszamy Gości, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać Kazimierza Dolnego. Przejażdżka z nami to świetna okazja, aby poznać topografię i historię miasteczka i świetny wstęp do dalszego indywidualnego zwiedzania :)

Trasa "A"

Trasę tą polecamy szczególnie tym, którzy mieli okazje poznać już większą część miasta, jednak nie zdołali dotrzeć do odległego od centrum miasteczka Wąwozu Korzeniowego bowiem to właśnie w tej trasie udajemy się niemal bezpośrednio w jego kierunku :)

Przejażdżkę zaczynamy na Dużym Rynku, następnie udajemy się głównymi ulicami miasteczka, wzdłuż rzeki Grodarz z widokiem na renesansową kamienicę Celejowską, klasztor franciszkanów reformatów, jatki koszerne i Górę Trzech Krzyży. Dalej doliną Grodarza obok najstarszej (niemal trzystuletniej) chaty na Lubelszczyźnie, dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów, gdzie czeka nas 20-minutowy spacer pomiędzy korzeniami drzew. W drodze powrotnej przejeżdżamy ulicą Lubelską położoną u podnóża Góry Trzech Krzyży, mijając m.in. dawny Szpital, Kościół św. Anny czy Synagogę. Wycieczkę kończymy w miejscu startu, czyli w samym centrum na Dużym Rynku :)

Długość: 5 km
Liczba przystanków: 1
Czas trasy: ok. 40 min
Cena:
dzieci 18 zł
dorośli 20 zł

Trasa "B"

Jest to najczęściej wybierana przez Gości trasa. Szczególne polecana tym, którzy nie mieli jeszcze okazji podróżować Eko-Busikiem lub właśnie przyjechali do Kazimierza i nie wiedzą, od czego rozpocząć zwiedzanie miasteczka.

Tradycyjnie wycieczkę zaczynamy z parkingu czerwonych Eko-Busików na Dużym Rynku, następnie udajemy się na promenadę nadwiślaną i dojeżdżamy aleją Kazimierza Wielkiego aż do ostatniego spichlerza "Pod Żurawiem". Poznawszy historię kazimierskich spichlerzy, wjeżdżamy z powrotem do miasteczka jadąc wzdłuż rzeki Grodarz, z widokiem na renesansową kamienicę Celejowską, klasztor franciszkanów reformatów, jatki koszerne i Górę Trzech Krzyży. Następnie skręcamy w ulicę Czerniawy położoną na dnie wąwozu. Uderzenie chłodnego powietrza nie jest przypadkowe, gdyż zbliżamy się do miejsca zagłady. 10-minutowy postój umożliwia podejście do charakterystycznego pomnika wzorowanego na jerozolimskiej Ścianie Płaczu.
Dalej doliną Grodarza obok najstarszej chaty na Lubelszczyźnie dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów — Korzeniowego Dołu. Tam czeka nas 15-minutowy spacer pomiędzy korzeniami drzew. W drodze powrotnej skręcamy w malowniczą uliczkę Szkolną, gdzie zobaczymy m.in. dom jednego z najznakomitszych polskich architektów — Stefana Kuryłowicza, a także najstarszy pensjonat w Kazimierzu, czy willę słynnego okulisty, profesora Krwawicza. Następnie przejeżdżamy ulicą Lubelską położoną u podnóża Góry Trzech Krzyży, mijając m.in. dawny Szpital, Kościół św. Anny czy Synagogę.

Długość: 11 km
Liczba przystanków: 2
Czas trasy: ok. 70 min
Cena:
dzieci 20 zł
dorośli 25 zł

Trasa "C"

„Leniwce Zwiedzają” - trasa ta przeznaczona jest szczególnie dla osób ceniących sobie bierny wypoczynek lub szukających schronienia w trakcie deszczowej pogody. Proponujemy tutaj sam przejazd po Kazimierzu bez konieczności chodzenia. Idealna alternatywa dla poobiedniej drzemki :) Jadąc trasą "C" z czerwonymi Eko-Busikami, zobaczą Państwo między innymi kazimierskie spichlerze oraz promenadę nadwiślaną. Przejeżdżając przez centrum miasta, opowiemy historię najważniejszych zabytków. Udamy się również w głąb wąwozu Czerniawy w kierunku Kirkutu, a następnie wzdłuż malowniczej uliczki Szkolnej przepełnionej architektonicznymi perełkami. Wybierając trasę, pamiętajmy jednak, iż nie obejmuje ona wąwozu Korzeniowy Dół — największej przyrodniczej atrakcji Krainy Lessowych Wąwozów ;)

Długość: 8 km
Liczba przystanków: 0
Czas: ok. 30 min
Cena:
dzieci 18 zł
dorośli 20 zł

Janowiec

W trakcie wycieczki zobaczymy ul. Krakowską w Kazimierzu, centrum Janowca, zwiedzimy zamek, XVIII wieczny dworek z wyposarzeniem w stylu szlacheckim, zbiory etniczne w magazynie z bali. Będziemy podziwiać też przepiękny widok na Małopolski Przełom Wisły.

*ceny zawierają koszt przeprawy promowej i nie zawierają kosztu biletu wstępu na zamek

Długość: 10 km
Liczba przystanków: 1
Czas trasy: ok. 3 godz.
Cena:
480 zł za cały pojazd lub 60 zł/os. w przypadku grupy pow. 8 os.

Mięćmierz i punkt widokowy w Albrechtówce

W trakcie wycieczki przejazd ul. Czerniawy, Słoneczną i Krakowską. Zobaczymy z bliska wiatrak „Koźlak”, zwiedzimy Mięćmierz -dawną wioskę rybacką oraz będziemy podziwiać przepiękny widok z punktu widokowego w Albrechtówce. Ciekawostką mogą być też ruiny domu Szukalskiego znanego na całym świecie Rzeźbiarza.

Długość: 13 km
Liczba przystanków: 2
Czas: ok. 2 godz.
Cena:
320 zł za cały pojazd lub 40 zł/os. w przypadku grupy pow. 8 os.

Skontaktuj się z nami!


Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość :)

A jeśli właśnie jesteś w Kazimierzu, zapraszamy prosto na parking czerwonych Eko-Busików! Nasi sympatyczni kierowcy z chęcią opowiedzą o szczegółach oferty.

Nasz parking znajduje się w samym centrum miasteczka :)