Trasy dla grup
Zapoznaj się z naszymi trasami dla grup zorganizowanych i wycieczek szkolnych!
Dla grup od 15 do 234 osób przygotowaliśmy specjalne trasy w promocyjnych cenach, w tym najdłuższą trwającą ponad 2 godziny! Standardowo zaczynamy wycieczkę z Dużego Rynku, ale możemy też odebrać Państwa z parkingu dla autokarów. W przypadku grup szkolnych na każdy pojazd (13 pasażerów) jeden opiekun gratis oraz darmowy przejazd dla pilota i kierowcy autokaru :)
Trasa "Ze Spichlerzami"
Długość:
8 km
Liczba przystanków:
1
Czas trasy:
ok. 55 - 60 min
CENA:
dzieci 21 zł
dorośli 24 zł
Trasę polecamy w szczególności dla dzieci i młodzieży szkolnej ze względu na dłuższą jazdę Eko Busikiem :D
Punktem docelowym wycieczki jest wąwóz Korzeniowy Dół. Zaczynamy na Dużym Rynku, następnie udajemy się na promenadę nadwiślaną, gdzie zobaczymy najpiękniejsze kazimierskie spichlerze. Kolejny punkt to przejazd przez centrum miasteczka, wzdłuż rzeki Grodarz z widokiem na renesansową kamienicę Celejowską, klasztor franciszkanów reformatów, jatki koszerne i Górę Trzech Krzyży. Dalej doliną Grodarza obok najstarszej (niemal trzystuletniej) chaty na Lubelszczyźnie, dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów, gdzie czeka nas 20-minutowy spacer. W drodze powrotnej przejeżdżamy ulicą Lubelską prosto na Duży Rynek.
Trasa "Z Kirkutem"
Długość:
6 km
Liczba przystanków:
2
Czas trasy:
ok. 55 - 60 min
CENA:
dzieci 21 zł
dorośli 24 zł
Punktem docelowym wycieczki jest wąwóz Korzeniowy Dół, jednak po drodze zatrzymujemy się jeszcze na cmentarzu żydowskim, dlatego trasę szczególnie polecamy dla dorosłych oraz młodzieży.
Przejażdżkę zaczynamy na Dużym Rynku, następnie udajemy się głównymi ulicami miasteczka, wzdłóż rzeki Grodarz z widokiem na renesansową kamienicę Celejowską, klasztor franciszkanów reformatów, jatki koszerne i Górę Trzech Krzyży. Następnie skręcamy w ulicę Czerniawy położoną na dnie wąwozu. Uderzenie chłodnego powietrza nie jest przypadkowe, ponieważ zbliżamy się do miejsca zagłady. 10-minutowy postój umożliwia podejście do charakterystycznego pomnika wzorowanego na jerozolimskiej Ścianie Płaczu. Wracając do skrzyżowania skręcamy w dolinę Grodarza. Przejeżdżając obok najstarszej (niemal trzystuletniej) chaty na Lubelszczyźnie dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów gdzie czeka nas 20-minutowy spacer. W drodze powrotnej przejeżdżamy ulicą Lubelską prosto na Duży Rynek.
Pełna Trasa "B"
Długość:
11 km
Liczba przystanków:
2
Czas trasy:
1 godzi. 15-20min
CENA:
dzieci 24 zł
dorośli 28 zł
Pełna trasa "B" to połączenie obydwu poprzednich tras ;) Tradycyjnie wycieczkę zaczynamy z parkingu Eko Busików na Dużym Rynku, następnie udajemy się na promenadę nadwiślaną i dojeżdżamy aleją Kazimierza Wielkiego aż do ostatniego spichlerza "Pod Żurawiem". Wracając ulicą Puławską wjeżdżamy z powrotem do miasteczka i wzdłuż rzeki Grodarz, mijając najważniejsze zabytki centrum miasteczka, udajemy się na cmentarz żydowski — Kirkut, gdzie zatrzymujemy się na dłuższą chwilę, aby zobaczyć z bliska kazimierską Ścianę Płaczu.
Dalej doliną Grodarza obok najstarszej chaty na lubelszczyźnie dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów — Korzeniowego Dołu. Tam czeka nas 15-minutowy spacer pomiędzy korzeniami drzew.
W drodze powrotnej skręcamy w malowniczą uliczkę Szkolną, gdzie zobaczymy m.in. dom jednego z najznakomitszych polskich architektów — Stefana Kuryłowicza, a także najstarszy pensjonat w Kazimierzu, czy willę słynnego okulisty, profesora Krwawicza.
Trasa "Z Albrechtówką"
Długość:
17 km
Liczba przystanków:
3
Czas trasy:
2 godz.
CENA:
dzieci 45 zł
dorośli 60 zł
Dwugodzinną trasę dla najwytrwalszych zaczynamy na Dużym Rynku, następnie udajemy się na promenadę nadwiślaną dojeżdżając aleją Kazimierza Wielkiego aż do ostatniego spichlerza "Pod Żurawiem". Poznawszy historię kazimierskich spichlerzy, ulicą Puławską wjeżdżamy z powrotem do miasteczka. Jedziemy wzdłuż rzeki Grodarz z widokiem na renesansowe kamienice, kazimierskie kościoły i Górę Trzech Krzyży. Dalej doliną Grodarza obok najstarszej chaty na Lubelszczyźnie dojeżdżamy do wąwozu Korzeniowy Dół, gdzie czeka nas 15-minutowy spacer.
Wracając z Wąwozu, skręcamy w malowniczą uliczkę Szkolną. Zobaczymy tam m.in. dom architekta Stefana Kuryłowicza, a także najstarszy pensjonat w Kazimierzu, czy willę słynnego okulisty profesora Krwawicza.
Następnie skręcamy w ulicę Czerniawy położoną na dnie wąwozu. Uderzenie chłodnego powietrza nie jest przypadkowe, bo zbliżamy się do miejsca zagłady. 10-minutowy postój umożliwia podejście do charakterystycznego pomnika wzorowanego na jerozolimskiej Ścianie Płaczu.
Wysłuchawszy historii miasteczka, opuszczamy jego granice i udajemy się z Eko Busikami na Albrechtówkę. Po minucie spaceru wąską ścieżką wśród gęstych zarośli, naszym oczom ukazuje się zapierający dech w piersiach widok na Małopolski Przełom Wisły oraz położone na drugim brzegu ruiny zamku w Janowcu.
Mięćmierz i punkt widokowy w Albrechtówce
Długość:
13 km
Liczba przystanków:
2
Czas trasy:
ok. 2 godz.
CENA:
480 zł za cały pojazd lub
60 zł/os. w przypadku grupy pow. 8 os.
W trakcie wycieczki przejazd ul. Czerniawy, Słoneczną i Krakowską. Zobaczymy z bliska wiatrak „Koźlak”, zwiedzimy Mięćmierz -dawną wioskę rybacką oraz będziemy podziwiać przepiękny widok z punktu widokowego w Albrechtówce. Ciekawostką mogą być też ruiny domu Szukalskiego znanego na całym świecie Rzeźbiarza.
Janowiec
Długość:
10 km
Liczba przystanków:
1
Czas trasy:
ok. 3 godz.
CENA:
640 zł za cały pojazd lub
80 zł/os. w przypadku grupy pow. 8 os.
W trakcie wycieczki zobaczymy ul. Krakowską w Kazimierzu, centrum Janowca, zwiedzimy zamek, XVIII wieczny dworek z wyposarzeniem w stylu szlacheckim, zbiory etniczne w magazynie z bali. Będziemy podziwiać też przepiękny widok na Małopolski Przełom Wisły.
*ceny zawierają koszt przeprawy promowej i nie zawierają kosztu biletu wstępu na zamek