Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne w Kazimierzu Dolnym

Nie da się zaprzeczyć, że Kazimierz Dolny jest jedną z najbardziej urokliwych, niepowtarzalnych miejscowości całej Lubelszczyzny, która co roku przyciąga mnóstwo turystów w każdym wieku. Z myślą właśnie o nich przygotowaliśmy różnorodne warianty wycieczek objazdowych, odpowiadających na zróżnicowane oczekiwania. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy Państwa wymagania pod względem odwiedzanych miejsc, tematyki czy czasu trwania podróży. Właśnie dlatego dobieramy atrakcje w Kazimierzu Dolnym tak, aby Wasze odwiedziny naszego miasta okazały się naprawdę niezapomniane.

Kazimierz Dolny — atrakcje turystyczne dla dużych i małych

Planując trasy wycieczek naszymi elektrycznymi Eko Busikami, bierzemy pod uwagę fakt, że Kazimierz Dolny odwiedzają turyści w różnym wieku, o odmiennych zainteresowaniach oraz potrzebach. Z tego względu organizujemy przejazdy dla Klientów indywidualnych, a także grup zorganizowanych — czy to prywatnych, czy szkół, przedszkoli, kół zainteresowań, ale nie tylko. Wycieczki mają różne czasy trwania, od 30 minut do nawet 2 godzin, dlatego jesteśmy przekonani, że najmłodsi nie będą się nudzić, natomiast ci nieco starsi spokojnie zobaczą wszystkie zabytki, ciekawe miejsca oraz pozostałe atrakcje w okolicy.

zabytki kazimierz dolny
kazimierz dolny atrakcje turystyczne

Wąwóz Korzeniowy Dół, ognisko i inne atrakcje podczas Nocnego Zwiedzania

Wśród naszych propozycji szczególne miejsce zajmuje Nocne Zwiedzanie. Wyprawa ta pozwoli odkryć nieznane dotąd oblicze Kazimierza Dolnego i przekonać się, jak niezwykły urok skrywa on nie tylko za dnia. Wycieczka składa się m.in. z takich elementów jak zwiedzanie centrum miasta z przewodnikiem, ekscytujący spacer z pochodniami przez słynny wąwóz Korzeniowy Dół, odwiedzenie ważnej dla lokalnej społeczności żydowskiej Kazimierskiej Ściany Płaczu, a także wspólne ognisko kończące tę intensywną podróż.

Ekscytująca gra terenowa dla najmłodszych i nie tylko

Nocne Zwiedzanie Kazimierza Dolnego potrafi dostarczyć mnóstwa wspaniałych wrażeń, ale dla osób jeszcze bardziej spragnionych niesamowitych wspomnień przygotowaliśmy coś więcej. Organizujemy specjalną grę terenową "Od spichlerza do Mięćmierza" — idealną dla Gości w każdym wieku. Zapewnia ona znakomitą zabawę, a przy tym jest częścią projektów edukacyjnych MEN na rok szkolny 2022/23. Dodatkowo najmłodsi biorący udział w tej atrakcji turystycznej uczestniczą również w wykładzie oraz dyskusji dotyczącej profilaktyki uniwersalnej, co realizuje założenia Programu Wychowawczo-Profilaktycznego.

atrakcje w Kazimierzu
kazimierz dolny wąwóz korzeniowy

Niezwykłe walory przyrodnicze okolic Kazimierza Dolnego

Podczas naszych wycieczek staramy się pokazać Gościom najpiękniejszą stronę Kazimierza Dolnego, nie tylko pod względem popularnych zabytków czy atrakcji. Zabierzemy Państwa także w miejsca, do których trudno trafić samodzielnie, a których zobaczenie z pewnością Was zachwyci. Mowa o wyjątkowych zakątkach pełnych zapierającej dech w piersiach przyrody — wśród nich warto wymienić w szczególności największe zagęszczenie wąwozów lessowych w Europie. Sugerujemy odwiedzenie ich na rowerach elektrycznych, które sprawią, że pokonanie nawet najbardziej wymagających odcinków stanie się błahostką.


Kraina Lessowych Wąwozów, bo pod taką nazwą ten obszar jest znany, znajduje się na terenie gmin: Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica i Janowiec. Przygotowaliśmy tam dla Państwa mnóstwo fascynujących tras rowerowych, umożliwiających zobaczenie najbardziej malowniczych miejsc, z dala od miejskiego zgiełku. Sami jesteśmy miłośnikami podróży, dlatego dbamy o to, by odwiedzenie wąwozów było czystą przyjemnością, bez niepotrzebnego zmęczenia ani przymuszania do wędrówki. Podczas wycieczki zawsze będzie więc towarzyszył Państwu wykwalifikowany przewodnik, który zatroszczy się o Wasz komfort, ciekawy przebieg wyprawy, a przede wszystkim — o bezpieczeństwo.

Gotowe pakiety przyjazdowe z noclegiem, wyżywieniem i zwiedzaniem atrakcji w Kazimierzu Dolnym

Nasza oferta zwiedzania atrakcji turystycznych w Kazimierzu Dolnym obejmuje wyprawy jednodniowe, ale nie zapominamy także o osobach, które chciałyby spędzić w miasteczku nieco więcej czasu albo nie lubią planować podróży samodzielnie. Opracowaliśmy gotowe pakiety przyjazdowe w obrębie miasta oraz jego najbliższych okolic — można by powiedzieć: all inclusive! Wystarczy, że dotrą Państwo do Kazimierza Dolnego, a my weźmiemy na siebie resztę, od zorganizowania noclegu o wysokim standardzie oraz przystępnej cenie, przez pyszne posiłki w sprawdzonych restauracjach, po zwiedzanie najważniejszych, najbardziej polecanych atrakcji czy zabytków.

Sugerujemy, by rezerwacji dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc noclegowych we właściwym standardzie. Im wcześniej zarezerwują Państwo pobyt, tym lepiej — zadbamy o przygotowanie dokładnie takiego indywidualnego pakietu przyjazdowego, jaki będzie Was satysfakcjonował.

zwiedzanie wąwozu korzeniowego

Zwiedzanie Eko Busikami — kilka słów o nas

Organizujemy wycieczki po Kazimierzu Dolnym od 2004 r. i od tamtego czasu staliśmy się największym organizatorem turystyki w tym mieście. Każdego roku obsługujemy dziesiątki tysięcy turystów z Polski oraz zagranicy, zawsze dbając o to, by Państwa pobyt był tak udany, jak to tylko możliwe. Chcecie zobaczyć niezwykłe atrakcje turystyczne przepięknego miasteczka na Lubelszczyźnie? A może marzycie o przejażdżce okolicznymi wąwozami? Zapraszamy do kontaktu!