fot. dronamic.pl

Trasy dla grup

Zapoznaj się z naszymi trasami dla grup zorganizowanych i wycieczek szkolnych!


Dla grup od 15 do 156 osób przygotowaliśmy specjalne trasy w promocyjnych cenach, w tym najdłuższą trwającą ponad 2 godziny! Standardowo zaczynamy wycieczkę z Dużego Rynku, ale możemy też odebrać Państwa z parkingu dla autokarów. W przypadku grup szkolnych na każdy pojazd (13 pasażerów) jeden opiekun gratis oraz darmowy przejazd dla pilota i kierowcy autokaru :)

Trasa "Ze Spichlerzami"

Trasę polecamy w szczególności dla dzieci i młodzieży szkolnej ze względu na dłuższą jazdę Eko-Busikiem :D

Punktem docelowym wycieczki jest wąwóz Korzeniowy Dół. Zaczynamy na Dużym Rynku, następnie udajemy się na promenadę nadwiślaną, gdzie zobaczymy najpiękniejsze kazimierskie spichlerze. Kolejny punkt to przejazd przez centrum miasteczka, wzdłuż rzeki Grodarz z widokiem na renesansową kamienicę Celejowską, klasztor franciszkanów reformatów, jatki koszerne i Górę Trzech Krzyży. Dalej doliną Grodarza obok najstarszej (niemal trzystuletniej) chaty na Lubelszczyźnie, dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów, gdzie czeka nas 20-minutowy spacer. W drodze powrotnej przejeżdżamy ulicą Lubelską prosto na Duży Rynek.

Długość: 8 km
Liczba przystanków: 1
Czas trasy: 55 - 60 min
Cena:
dzieci 11 zł
dorośli 14 zł

Trasa "Z Kirkutem"

Punktem docelowym wycieczki jest wąwóz Korzeniowy Dół, jednak po drodze zatrzymujemy się jeszcze na cmentarzu żydowskim, dlatego trasę szczególnie polecamy dla dorosłych oraz młodzieży.

Przejażdżkę zaczynamy na Dużym Rynku, następnie udajemy się głównymi ulicami miasteczka, wzdłóż rzeki Grodarz z widokiem na renesansową kamienicę Celejowską, klasztor franciszkanów reformatów, jatki koszerne i Górę Trzech Krzyży. Następnie skręcamy w ulicę Czerniawy położoną na dnie wąwozu. Uderzenie chłodnego powietrza nie jest przypadkowe, ponieważ zbliżamy się do miejsca zagłady. 10-minutowy postój umożliwia podejście do charakterystycznego pomnika wzorowanego na jerozolimskiej Ścianie Płaczu. Wracając do skrzyżowania skręcamy w dolinę Grodarza. Przejeżdżając obok najstarszej (niemal trzystuletniej) chaty na Lubelszczyźnie dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów gdzie czeka nas 20-minutowy spacer. W drodze powrotnej przejeżdżamy ulicą Lubelską prosto na Duży Rynek.

Długość: 6 km
Liczba przystanków: 2
Czas trasy: 55 - 60 min
Cena:
dzieci 11 zł
dorośli 14 zł

Pełna Trasa "B"

Pełna trasa "B" to połączenie obydwu poprzednich tras ;)

Tradycyjnie wycieczkę zaczynamy z parkingu Eko-Busików na Dużym Rynku, następnie udajemy się na promenadę nadwiślaną i dojeżdżamy aleją Kazimierza Wielkiego aż do ostatniego spichlerza "Pod Żurawiem". Wracając ulicą Puławską wjeżdżamy z powrotem do miasteczka i wzdłuż rzeki Grodarz, mijając najważniejsze zabytki centrum miasteczka, udajemy się na cmentarz żydowski — Kirkut, gdzie zatrzymujemy się na dłuższą chwilę, aby zobaczyć z bliska kazimierską Ścianę Płaczu.

Dalej doliną Grodarza obok najstarszej chaty na lubelszczyźnie dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów — Korzeniowego Dołu. Tam czeka nas 15-minutowy spacer pomiędzy korzeniami drzew.

W drodze powrotnej skręcamy w malowniczą uliczkę Szkolną, gdzie zobaczymy m.in. dom jednego z najznakomitszych polskich architektów — Stefana Kuryłowicza, a także najstarszy pensjonat w Kazimierzu, czy willę słynnego okulisty, profesora Krwawicza.

Długość: 11 km
Liczba przystanków: 2
Czas: 1 godz. 15-20 min
Cena:
dzieci 14 zł
dorośli 17 zł

Trasa "Z Albrechtówką"

Dwugodzinną trasę dla najwytrwalszych zaczynamy na Dużym Rynku, następnie udajemy się na promenadę nadwiślaną dojeżdżając aleją Kazimierza Wielkiego aż do ostatniego spichlerza "Pod Żurawiem". Poznawszy historię kazimierskich spichlerzy, ulicą Puławską wjeżdżamy z powrotem do miasteczka. Jedziemy wzdłuż rzeki Grodarz z widokiem na renesansowe kamienice, kazimierskie kościoły i Górę Trzech Krzyży. Dalej doliną Grodarza obok najstarszej chaty na Lubelszczyźnie dojeżdżamy do wąwozu Korzeniowy Dół, gdzie czeka nas 15-minutowy spacer.

Wracając z Wąwozu, skręcamy w malowniczą uliczkę Szkolną. Zobaczymy tam m.in. dom architekta Stefana Kuryłowicza, a także najstarszy pensjonat w Kazimierzu, czy willę słynnego okulisty profesora Krwawicza.

Następnie skręcamy w ulicę Czerniawy położoną na dnie wąwozu. Uderzenie chłodnego powietrza nie jest przypadkowe, bo zbliżamy się do miejsca zagłady. 10-minutowy postój umożliwia podejście do charakterystycznego pomnika wzorowanego na jerozolimskiej Ścianie Płaczu.

Wysłuchawszy historii miasteczka, opuszczamy jego granice i udajemy się z Eko-Busikami na Albrechtówkę. Po minucie spaceru wąską ścieżką wśród gęstych zarośli, naszym oczom ukazuje się zapierający dech w piersiach widok na Małopolski Przełom Wisły oraz położone na drugim brzegu ruiny zamku w Janowcu.

Długość: 17 km
Liczba przystanków: 3
Czas: 2 godz. 10-20 min
Cena:
dzieci 26 zł
dorośli 35 zł

Mięćmierz i punkt widokowy w Albrechtówce

W trakcie wycieczki przejazd ul. Czerniawy, Słoneczną i Krakowską. Zobaczymy z bliska wiatrak „Koźlak”, zwiedzimy Mięćmierz -dawną wioskę rybacką oraz będziemy podziwiać przepiękny widok z punktu widokowego w Albrechtówce. Ciekawostką mogą być też ruiny domu Szukalskiego znanego na całym świecie Rzeźbiarza.

Długość: 13 km
Liczba przystanków: 2
Czas: ok. 2 godz.
Cena:
240 zł za cały pojazd lub 30 zł/os. w przypadku grupy pow. 8 os.

Janowiec

W trakcie wycieczki zobaczymy ul. Krakowską w Kazimierzu, centrum Janowca, zwiedzimy zamek, XVIII wieczny dworek z wyposarzeniem w stylu szlacheckim, zbiory etniczne w magazynie z bali. Będziemy podziwiać też przepiękny widok na Małopolski Przełom Wisły.

*ceny zawierają koszt przeprawy promowej i nie zawierają kosztu biletu wstępu na zamek

Długość: 10 km
Liczba przystanków: 1
Czas trasy: ok. 3 godz.
Cena:
400 zł za cały pojazd lub 50 zł/os. w przypadku grupy pow. 8 os.
Każdą z tras kończymy na rynku lub odwozimy Państwa na parking dla autokarów.

Możemy również zamówić dla Państwa KAZIMIERSKIE KOGUTY! - tradycyjny, regionalny, wyrób z ciasta z najstarszej piekarni w Kazimierzu :) Koguty w cenie 8 zł (duży) 6 zł (mały). Dostawa do autokaru bez dodatkowych opłat.

Skontaktuj się z nami!


Zainteresowała Cię nasza oferta? Masz pytania? Nie wahaj się, zarezerwuj termin dla swojej grupy już teraz!

Zadzwoń bezpośrednio do nas lub złóż rezerwację na bardziej odległy termin poprzez formularz kontaktowy :)