Kazimierz z Pochodniami z Eko-Busikami!

Zobacz Kazimierz Dolny nocą z przewodnikiem i Eko-Busikami

Wraz z Kazimierskimi przewodnikami organizujemy zwiedzanie Kazimierza nocą! Atrakcja ta została doceniona przez turystów z całej Polski.

Zapraszamy Państwa na wyprawę po Kazimierzu - miasteczku, w którym zaciera się granica pomiędzy rzeczywistością i mitem. Poznacie: historię miejsca, w którym powstawały wielkie fortuny kupieckie i wyjątkowe budowle; losy społeczności, która przetrwała mimo wojen, pożarów i zaraz morowych; dzieje miasta, które mimo wielu przeciwności odradza się jako kurort, stając się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce. Zajrzycie pod podszewkę Kazimierza, razem z nami odkrywając to, „czego oko nie widziało
czego ucho nie słyszało”.

Zapisz się teraz:
602 178 024
fot. Krzysztof Mokijewski

Co w programie?


Czas wycieczki: ok. 3 godz.
Dystans: pieszo - 2 km i Eko-Busikiem - 6km

ODBIÓR I DOWÓZ DO HOTELU W CENIE

Godziny rozpoczęcia:

Co zwiedzimy?

Nocną wędrówkę rozpoczniemy od miejsca postoju Eko-Busików na ul. Lubelskiej, skąd razem z licencjonowanym przewodnikiem przejdziemy do pomnika psa Werniksa. Następnie zwiedzimy wzgórze zamkowe, z którego roztacza się przepiękny widok na Małopolski Przełom Wisły, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy również malowniczy zachód słońca. Na najstarszym przykościelnym cmentarzu przewodnik opowie o kościele farnym, ruinach zamku oraz domu profesora Tadeusza Pruszkowskiego.

Tajemnice nocnego Kazimierza

Ulicą Krzywe Koło dojdziemy do dawnej dzielnicy żydowskiej – dziś Małego Rynku, gdzie zobaczymy synagogę i jatki koszerne. Następnie zwiedzimy kazimierski rynek i usłyszymy historię znajdujących się tam kamienic, w tym dwóch najstarszych i najpiękniejszych powstałych dla braci Mikołaja i Krzysztofa Przybyłów. Mijając kazimierską studnię, przejdziemy do postoju Eko-Busików, którymi pojedziemy na kirkut. Zwiedzając nocą cmentarz żydowski, poznamy zapisaną w kamiennych macewach historię Żydów kazimierskich.

Nocne ognisko

Następnym punktem nocnej wycieczki, będzie ognisko. Czas przy ognisku umili kilka niespodzianek. To tu razem z Państwem zajrzymy pod podszewkę Miasteczka, dotykając Niewidzialnego. Rozpalimy pochodnie i ruszymy na spacer do najpiękniejszego z kazimierskich wąwozów Korzeniowego Dołu, by podziwiać stworzony przez ogień i koronkę wystających z lessowych ścian korzeni drzew magiczny spektakl świateł i cieni. Ostatnią częścią wycieczki jest zwiedzanie uliczki Szkolnej i Lubelskiej, w którego trakcie zobaczymy dom architekta Kuryłowicza, wille Berensów i profesora Krwawicza czy najstarszy kazimierski pensjonat.

Wyprawę zakończymy na rynku lub na życzenie w innym miejscu.

Grupy zorganizowane

Dla grup powyżej 10 osób organizujemy nocne zwiedzanie w dowolnym dniu tygodnia.

Zapraszamy do rezerwacji
602 178 024

Turyści indywidualni

Nocne zwiedzanie dla turystów indywidualnych w sezonie odbywa się w wtorki, czwartki, piątki i soboty.

Cena wycieczki: dorośli 40 zł; dzieci do 12 roku 30 zł; dzieci do lat 3 GRATIS (możliwa płatność kartą).

Nie ma konieczności zapisów telefonicznych. Chętnych zapraszamy na zbiórkę na Rynku na parkingu Eko-Busików (ul. Rynek 7 w pobliżu Synagogi).
Kontakt
fot. Krzysztof Mokijewski